Αξιολόγηση προσφορών για πενθήμερη εκδρομή της Γ Λυκείου στο Βόλο στις 13 με 17/02/2017

Στο Λάππα στο γραφείο του διευθυντή του Λυκείου την Πέμπτη 22 Δεκεμβρίου 2016 και ώρα 13:30 συνεδρίασε η επιτροπή αξιολόγησης προσφορών των ταξιδιωτικών γραφείων, αποτελούμενη από τους: Θεοδώρου Χρήστο διευθυντή του σχολείου, Δρίβα Γεώργιο και Φουντά Θεόδωρο εκπαιδευτικούς, Δαλάπα Αναστασία εκπρόσωπο του συλλόγου γονέων και κηδεμόνων, Καράγιωργα Βερόνικα, Αχμετάι Αντζελίνα και Αχαγιώτη Αγγελική εκπροσώπους του 15 μελους συμβουλίου και αξιολόγησαν τις προσφορές των παρακάτω γραφείων:

1. RANIA TOURS

2. GIANNOPOULOS TOURS

3. ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

Επελέγη ομόφωνα το γραφείο RANIA TOURS ως το πλέον συμφέρον από άποψη τιμής και  παρεχόμενων υπηρεσιών και εξουσιοδοτήθηκε ο διευθυντής του σχολείου για την σύνταξη συμφωνητικού με το εν λόγω πρακτορείο.

Αξιολόγηση προσφορών για πενθήμερη εκδρομή σε Ιωάννινα και Θεσσαλονίκη

Την Παρασκευή 05 Φεβρουαρίου 2016 συνεδρίασε η επιτροπή αξιολόγησης προσφορών για την πενταήμερη εκδρομή της Γ Λυκείου σε Ιωάννινα και Θεσσαλονίκη από 28 Μαρτίου έως 01 Απριλίου 2016 και εξέτασε τις προσφορές των παρακάτω πρακτορείων:

1. RANIA TOURS

2. GIANNOPOULOS TOURS

3. ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΑΘ.Ν. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ

Επελέγη ομόφωνα το πρακτορείο RANIA TOURS έχοντας την πλέον συμφέρουσα προσφορά από αποψη τιμής και παρεχόμενων υπηρεσιών. Το πρακτικό αξιολόγησης βρίσκεται στο γραφείο του διευθυντή του Λυκείου

Αξιολόγηση προσφορών για 5ημερη εκδρομή στην Δυτική Μακεδονία

Την Πέμπτη 19/02/2015, συνεδρίασε η επιτροπή αξιολόγησης προσφορών και εξέτασε τις προσφορές που δέχτηκε το σχολείο μας για ην πενθήμερη κδρομή που θα πραγματοποιηθεί στη Δυτική Μακεδονία από 30/03/2015 έως 03/04/2015 από τα παρακάτω πρακτορεία:

1. PELOPONNESE TRAVEL

2. RANIA TOURS

3. FAMOUS SOTIRIOU TRAVEL

Επιλέχτηκε η οικονομικότερη προσφορά του πρακτορείου PELOPONNESE TRAVEL αφού πρώτα τα άλλα δύο πρακτορεία ενημερώθηκαν ηλεκτρονικά και δόθηκε η δυνατότητα παράτασης λίγων ωρών ώστε να αποστείλουν στοιχεία για να είναι απολύτως συγκρίσιμες οι προσφορές.

Επιλογή πρακτορείου για την μετακίνηση στο Πανεπιστήμιο Πατρών στις 05/03/2015

Για την μετακίνηση του σχολείου μας στο Μουσείο Επιστημών και Τεχνολογίας του Πανεπιστημίου  Πατρών, υπήρξαν οι παρακάτω τρεις προσφορές:

1. Achaia Travel Union LTD   200,00 ΕΥΡΩ

2. Rania Tours                    196,00 ΕΥΡΩ

3. Peloponnes Travel           170,10 ΕΥΡΩ

Επιλέχτηκε το πρακτορείο Peloponnes Travel έχοντας την πλέον συμφέρουσα τιμή.

Προσφορές για διδακτική επίσκεψη στην Πάτρα 30/04/2014

Για την μετακίνηση των μαθητών της Α Λυκείουστην Πάτρα στις 30/04/2014 στα πλαίσια διδακτικής επίσκεψης το σχολείο μας δέτηκε τις ακόλουθες τρεις προσορές:

1. ACHAIA TRAVEL LTD

2. ΣΚΟΥΛΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ

3. PELOPONNES TRAVEL SERVICE LTD

Επιλέχθηκε το πρακτορείο PELOPONNES TRAVEL έχοντας την πιο συμφέρουσα τιμή

Επιλογή πρακτορείου για την πολυήμερη εκδρομή στην Ιταλία (27 Μαρτίου 2014 έως 02 Απριλίου 2014)

Η επιτροπή αξιολόγησης προσφορών συνεδρίασε στις 11 Φεβρουαρίου 2014, και ώρα 10.00π.μ όπως προβλεπόταν από την προκήρυξη της εκδρομής. Αξιολογήθηκαν 3 προσφορές από τα ακόλουθα πρακτορεία: 1. GEORGADAS TRAVEL, 2. MARGELIS TOURS και 3. RANIA TOURS.

Στη συνέχεια ζητήθηκαν διευκρινίσεις, ώστε οι προσφορές να είναι ποιοτικά και ποσοτικά συγκρίσιμες. Ενημερώθηκαν και οι τρεις ενδιαφερόμενοι πράκτορες. Τελικά επελέγη το πρακτορείο RANIATOURS έχοντας την οικονομικότερη προσφορά, με παρόμοιες με τα άλλα πρακτορεία παρεχόμενες υπηρεσίες. Δεν αξιολογήθηκαν οι προσφορές των πρακτορείων: GREFIS HOLIDAYS και FERRY CENTER SHIPPING AGENCY, καθώς έφτασαν καθυστερημένα στο σχολείο, στις 13 και 12 Φεβρουαρίου αντίστοιχα και με δεδομένο πως είχαν ανοιχτεί ήδη οι προσφορές των άλλων πρακτορείων. Το πρακτικό βρίσκεται στο γραφείο του διευθυντή του λυκείου.

Λάππα 13 Φεβρουαρίου 2014

ΧΡΗΣΤΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΥ