ΣΧΟΛΙΚΕΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ

Με θετική διάθεση ξεκίνησαν την πρώτη αγωνιστική τους , τα κορίτσια του ΓΕΛ ΛΑΠΠΑ. Παρά τις δυσκολίες που στάθηκαν στο δρόμο τους , όπως οι λιγοστές προπονήσεις που κατάφεραν να έχουν , δεν πτοήθηκαν και κατάφεραν να πάρουν τη νίκη ενάντια στο ΓΕΛ ΚΑΤΩ ΑΧΑΊ΄ΑΣ με σκόρ 2-1 . Οι σωστές φάσεις των Χάσα και Τσάμη , έδωσαν στα κορίτσια το προβάδισμα και το πρωτόγνωρο αίσθημα νίκης αφού της προηγούμενες χρονίες δεν κατάφεραν να συνεχίσουν μετά τον πρώτο τους αγώνα. Αν και η αντίπαλη ομάδα έκανε αρκετά καλές φάσεις , η τερματοφύλακας του ΓΕΛ ΛΑΠΠΑ , Μπενέτση Σοφία , χωρίς ιδιαίτερη προετοίμασια κατάφερε να αποκρούει κάθε φορά που η μπάλα πλησίαζε το δίχτυ . Ο αγώνας βέβαια είχε και τις άτυχες στιγμές του , όπως η σοβαρή αδιαθεσία της Τσάμη αλλά και το απροόπτο διάστρεμμα της Γεωργοπούλου στο δεξί της πόδι . Παρά τα κακόβουλα σχόλια των οπαδών της αντίπαλης ομάδος , τα κορίτσια συνέχισαν ήρεμες και συγκεντρωμένες και ακούγοντας πάντα τα λόγια του coach αλλά και διευθυντή του ΓΕΛ ΛΑΠΠΑ , Λεβέντη Αδάμ . Τελικά ο διαιτητής σφυρίζει , ο αγώνας λήγει και η νική είναι δική μας . Πλήθος μαθητών και καθηγητών ήταν εκεί για να συγχαρούν την ομάδα .Τα κορίτσια ανακουφισμένα πλέον , αγακαλιάζονται και ζητωκραυγάζουν για αυτό τους το επίτευγμα.

Saturday, 04 Μαϊ 2024

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ!